Forum Net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Net

Bu Forumdaki Her Şey Gayet Net

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
CKT
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak EmptyOkulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak R10Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Empty 
Admin
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak EmptyOkulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak R10Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Empty 
aysegul
timucin2312
crazy-girl
En son konular
» Microsoft Office 2003 Kursları
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 9:08 am tarafından CKT

» 2007 Microsoft Office Sistemi Kursları
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 9:05 am tarafından CKT

» DELİ FIKRALARI...
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeCuma Mayıs 28, 2010 9:55 pm tarafından CKT

» 3 boyutlu harika resimler istanbul’da
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeCuma Mayıs 28, 2010 8:03 pm tarafından CKT

» İşte fren Böyle Yapılır!..
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeCuma Mayıs 28, 2010 8:00 pm tarafından CKT

» Engellenen Bazı Sitelere(Örnek=YouTube) Çok Basit bir Yöntemle Girmek! -VİDEO-
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 11:15 am tarafından CKT

» Yazarlık Yazılımı
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeCuma Eyl. 18, 2009 5:37 pm tarafından CKT

» Uyan Ey Gözlerim Gafletten Uyan
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 2:55 pm tarafından CKT

» Son Harf Oyunu
Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 2:54 pm tarafından CKT

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 13 kişi Cuma Eyl. 04, 2009 4:46 pm tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 10 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: diecastr

Kullanıcılarımız toplam 109 mesaj attılar bunda 53 konu

Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak

2 posters
YazarMesaj
CKT
Admin
Admin
CKT

Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Empty
MesajKonu: Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak   Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 10:37 am

Milli Eğitim Bakanlığı, anaokullarında görevlendirmek için 17 bin ‘usta öğretici’ atayacak. Anaokulu öğretmeni kontenjanında yer bulamayanlar ‘usta öğretici’ için müracaat edebilecek. Boş kadro kalırsa MYO çocuk gelişimi bölümü mezunları da alınacak.
Oku öncesi eğitimin önümüzdeki yıldan itibaren 32 ilde zorunlu hale getirilmesi, bu bölüm mezunları için büyük fırsat oldu. 14 Eylül’de 1.397 kadrolu, 3 bin 959´da sözleşmeli olmak üzere 5 bin 356 okul öncesi öğretmeni atamaya hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı, bu alandaki ihtiyacı karşılamak için 17 bin de ‘usta öğretici’ alacak. Yine okulöncesi öğretmenliği mezunlarından seçilecek ‘usta öğretiler’ bu yıl ilk kez merkezi sistemle yerleştirilecek. Usta öğretici olmak isteyenler, kadrolu ve sözleşmeli öğretmen atamalarıyla birlikte 11 Eylül‘e kadar internetten başvuru yapacak.
Kamu Personeli Seçme Sınavı‘nda (KPSS) alınan puana göre atanacak usta öğreticiler için 54 taban puan şartı aranmayacak. Puanı kadrolu veya sözleşmeli öğretmenliğe yetmeyecek veya istediği okula atanamayacak okul öncesi öğretmenliği mezunlarının usta öğreticiliği tercih etmesi bekleniyor. Ayrıca okul öncesi öğretmenliği bölümü mezunlarının usta öğreticilik için yeterli başvuru yapmaması halinde oluşacak boş kadro için illere, meslek yüksekokullarının çocuk gelişimi bölümü mezunları ile okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin başvurularını da kabul etme yetkisi verilmesi öngörülüyor. Usta öğreticiler, eğitim-öğretim yılı ile sınırlı olarak okullarda görev yapacak. Bağımsız anaokullarında haftalık 40 ders saati üzerinden ortalama 1.087 lira, okulların bünyesinde bulunan ana sınıflarında ise haftalık 30 ders saati üzerinden ortalama 815 lira ücret alacak.
http://www.cktnet.tr.gg
aysegul
Yeni Üye
Yeni Üye
aysegul

Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Empty
MesajKonu: Geri: Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak   Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 1:04 pm

paylaşım için teşekkürler

Okulöncesi eğitime usta öğreticiler alınacak
1 sayfadaki 1 sayfası